IMPERIAL CAPITAL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Dyrektor ds. rozwoju i kontrolingu

Click Here to Apply

Job Location

Kraków, Poland

Job Description

Miejsce pracy: Kraków

Twój zakres obowiązków

  • Zakres obowiązków dla powyższego stanowiska obejmuje w szczególności rozwój struktur oraz zarządzanie obszarem finansowania projektów deweloperskich, raportowania i kontrolingu, a także wsparcie procesów transakcyjnych oraz procesów strukturyzacji działalności operacyjnej i rozwoju systemów centralnych.
  • Współtworzenie segmentu finansowo-prawnego grupy, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru finansowania, sprawozdawczości zarządczej oraz kontrolingu finansowego i operacyjnego, standaryzacji procesów oraz budowy systemów centralnych.
  • Obsługę procesów transakcyjnych oraz procesów finansowania przedsięwzięć deweloperskich i spółek operacyjnych, w tym w szczególności w zakresie sprzedaży aktywów nieruchomościowych do inwestorów instytucjonalnych (dominujący segment: living), finansowania realizacji projektów deweloperskich (dominujący model: project finance) oraz finansowania działalności obszaru OPCO (obszar land developmentu, obszar sprzedaży i najmu, obszar generalnego wykonawstwa).
  • Monitoring oraz obsługę poszczególnych projektów inwestycyjnych i grupy w zakresie obowiązków informacyjnych względem dawców finansowania, w tym w zakresie prezentacji, kontroli oraz procesów uruchamiania transz finansowania i spłat finansowania.
  • Tworzenie modeli finansowych, analiz opłacalności, biznes planów i memorandów, w tym udział w tworzeniu i aktualizacji budżetów kosztowych i przychodowych dla poszczególnych projektów.
  • Monitoring projektów, w tym kontrolę poprawności dokonywanych rozliczeń finansowych i płatności oraz kontrolę kompletności i poprawności dokumentacji formalno-prawnej i operacyjnej.
  • Agregację i aktualizację danych projektowych, w tym sprawozdawczość zarządcza oraz prowadzenie tabeli inwestycyjnej, tabeli płynnościowej oraz pozostałych tabel informacyjnych.
  • Sporządzanie pozostałych raportów, analiz i zestawień związanych z projektami inwestycyjnym i działalnością grupy.
  • Wsparcie w zakresie optymalizacji struktury kapitałowej, optymalizacji podatkowej oraz optymalizacji kosztów finansowania i zarządzania bieżącą oraz średnioterminową płynnością.
  • Rozwój narzędzi do zbierania, analizy i raportowania danych, w tym budowa i rozwój systemów centralnych.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe: finanse, rachunkowość lub kierunki pokrewne.
  • Minimum 10 lat doświadczenia na podobnym stanowisku (preferowane doświadczenie w segmencie deweloperskim, budowlanym lub w obszarze private equity).
  • Doświadczenie w budowie struktur oraz zarządzaniu zespołem w obszarze sprawozdawczości zarządczej, kontrolingu finansowego i analiz.
  • Dobra znajomość procesów transakcyjnych w obszarze equity deal i asset deal, doświadczenie w finansowaniu przedsięwzięć deweloperskich oraz w realizacji procesów due diligence i sporządzaniu modeli finansowych.
  • Dobra znajomość procesu inwestycyjnego, w tym procesu kosztorysowania i budżetowania oraz procesu kontraktacji i rozliczenia inwestycji.
  • Doświadczenie w obszarze sprawozdawczości zarządczej, wysoko rozwinięte umiejętności analityczne, a także ukierunkowanie na standaryzację i optymalizację procesów operacyjnych związanych z obszarem kontrolingu finansowego i operacyjnego.
  • Umiejętność pracy zarówno z dokumentacją o charakterze finansowo-księgowym, jak i formalno-prawnym.
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego, w tym terminologii branżowej.
Mile widziane
  • Certyfikat ACCA lub CFA

To oferujemy

  • Praca w dynamicznie rozwijającej się firmie z dużymi ambicjami i celami
  • Realne, duże możliwości budowy i tworzenia biznesu
  • Narzędzia niezbędne do wykonywania powierzonych zadań
  • Praca w młodym, dynamicznym zespołu chcącym osiągać wysoko założone cele
  • Możliwość dalszego rozwoju zawodowego i ciągłego podnoszenia kwalifikacji

Imperial Capital jest grupą realizującą projekty deweloperskie na obszarze polski południowej w segmencie Mieszkaniowym oraz w segmencie PRS i Mixed-use. Głównym rynkiem aktywności grupy jest rynek Krakowski. Grupa posiada obecnie 9 aktywnych projektów z segmentu mieszkaniowego (plus 13 projektów w przygotowaniu), a także 3 aktywne projekty z segmentu PRS (plus 1 w przygotowaniu) oraz 1 aktywny projekt w segmencie biurowym.

Aktualnie w trakcie realizacji jest ok. 700 lokali. Do końca 2024 r. spółka planuje mieć w budowie ok. 1500 lokali ( 80 000 m2 PUM ) o wartości ok. 1,2 mld zł.

Aktualne inwestycje w sprzedaży:

Citi Yes

Green Park Villa Etap III

Stawowa Residence etap V

Kobi House

( 7 nowych inwestycji w 2024 r. )

Klikając w przycisk „Aplikuj” lub w inny sposób wysyłając zgłoszenie rekrutacyjne, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez IMPERIAL CAPITAL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą w: Wadowicka 7, 30-347 Kraków (Pracodawca), jako administratora danych osobowych w celu przeprowadzenia rekrutacji na stanowisko wskazane w ogłoszeniu.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w oparciu o następujące podstawy prawne: (a) aby podjąć działania na Twoje żądanie przed zawarciem umowy (np. informacje o oczekiwanym wynagrodzeniu i dostępności do rozpoczęcia pracy); (b) w oparciu o nasz prawnie uzasadniony interes (np. imię, nazwisko, data urodzenia, dane kontaktowe, wykształcenie, kwalifikacje zawodowe, przebieg dotychczasowego zatrudnienia); c) w oparciu o Twoją zgodę, która wyrażona jest poprzez przeslanie dokumentów aplikacyjnych zawierających takie informacje jak np. wizerunek czy zainteresowania.Podanie wszystkich danych osobowych, o których mowa powyżej jest dobrowolne, natomiast dane wymienione w lit. a) i b) są niezbędne do wzięcia udziału w rekrutacji. Niepodanie danych skutkuje brakiem możliwości rozpatrzenia kandydatury. Podanie pozostałych danych jest dobrowolne, ale może pomóc w sprawnym przeprowadzeniu procesu rekrutacji.Masz prawo żądać dostępu do Twoich danych (w tym uzyskania ich kopii), sprostowania danych, ich usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, jak również wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Masz także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.Twoje dane osobowe mogą zostać przekazane dostawcom usługi publikacji ogłoszeń o pracę, dostawcom systemów do zarządzania rekrutacjami, dostawcom usług IT (hosting), dostawcom systemów informatycznych.Podane przez Ciebie dane osobowe nie będą wykorzystywane w celu profilowania albo podejmowania decyzji w sposób zautomatyzowany.Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez okres maks. 1 roku od zakończenia publikacji ogłoszenia, chyba, że wyraziłeś odrębną zgodę na wykorzystanie Twoich danych osobowych w przyszłych rekrutacjach.W celu realizacji praw lub w przypadku jakichkolwiek pytań związanych z przetwarzaniem Twoich danych osobowych skontaktuj się z nami pod adresem: p.wielgus@imperialcapital.pl.

Location: Kraków, PL

Posted Date: 10/17/2024
View More IMPERIAL CAPITAL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Jobs

Contact Information

Contact Human Resources

Posted

October 17, 2024
UID: 4903909485

AboutJobs.com does not guarantee the validity or accuracy of the job information posted in this database. It is the job seeker's responsibility to independently review all posting companies, contracts and job offers.